Главное содержание

W dniu 3 lipca 2016 r. w Grabówce,  przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dydnia, w których wzięło udział:
- 10 drużyn w grupie A seniorów,
- 1 drużyna w grupie C kobiet,
- 2 drużyny MDP dziewcząt,
- 1  drużyny MDP chłopców

Zawody rozgrywane były w konkurencjach:
- rozwinięcie bojowe dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,
- ćwiczenie bojowe dla drużyn grupy A i C.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne i duże ryzyko kontuzji nie realizowano biegów sztafetowych.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała  komisja sędziowska w składzie: bryg. Krzysztof Folta – przewodniczący, st.kpt. Jacek Kędra, st.kpt. Jan Smoleń, st.kpt. Marek Kołodziej, dh Jerzy Bator, dh Tadeusz Bator, dh Paweł Czerwiński, dh Dawid Janowski, dh Kamil Łobodziński.
Podczas zawodów do komisji sędziowskiej wpłynął 1 protest, który rozpatrzono negatywnie. W czasie zawodów nikt nie uległ wypadkowi.
Zawody zorganizowane były prawidłowo i przebiegły bez zakłóceń.
Wszystkim drużynom wręczono okolicznościowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup wyposażenia dla jednostek.