Главное содержание

giełda

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Brzozowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie promocyjno-handlowej pn. Targi Innowacji - XIV Jesienna Giełda Ogrodnicza połączona z Podkarpackim Świętem Winobrania 2019 i III Ogólnopolską Wystawą Królików, która odbędzie się w dniach 5 i 6 października br. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Jesienna Giełda Ogrodnicza to cykliczna plenerowa impreza promocyjno-handlowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników i rolników, instytucji okołorolniczych i przedsiębiorców. Towarzyszyć będą jej okolicznościowe wystawy, pokazy, konkursy, kiermasze, a także konferencje.
W tym roku wyżej wymieniona impreza już po raz szósty połączona będzie z organizacją Podkarpackiego Święta Winobrania oraz po raz trzeci z Ogólnopolską Wystawą Królików.
Wszystkich hodowców królików zapraszamy serdecznie do zaprezentowania swojego dorobku hodowlanego, a entuzjastów i pasjonatów do obejrzenia prezentowanych zwierząt.

W programie JGO przewidziano m.in.:
- wystawy rodzimych owoców i warzyw, winogron i win, przetworów owocowo-warzywnych, miodów i innych produktów pszczelich,
- prezentację firm i instytucji działających w rolnictwie i przemyśle owocowo-warzywnym,
- ocenę hodowlaną i wystawę królików,
- prezentację stowarzyszeń winiarskich działających na Podkarpaciu,
- kiermasz materiału szkółkarskiego, krzewów winorośli, nasion i kwiatów,
- prezentację nowoczesnych rozwiązań w chowie królików i drobnego inwentarza,
- sporządzanie potraw na bazie mięsa króliczego i drobiowego,
- pokaz maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji ogrodniczej,
- konkursy promujące przetwórstwo owoców i warzyw,
- pokaz tłoczenia soków z owoców i warzyw,
- konkurs florystyczny,
- podsumowanie konkursu: „Agroliga 2019”,
- kiermasz ekologiczny,
- prezentację kół gospodyń wiejskich,
- konferencje: „Innowacyjna gospodarka pasieczna” oraz „Nowatorskie metody chowu i zagospodarowania królików i drobnego inwentarza”,
- sporządzanie potraw na bazie mięsa króliczego,
- wystawa przyrodniczo-łowiecka i pokaz psów myśliwskich,
- kiermasz rękodzieła ludowego,
- występy kapel i zespołów folklorystycznych,
- liczne atrakcje dla zwiedzających.
Uczestnikami giełdy będą firmy krajowe i zagraniczne, produkcyjne i handlowe, instytucje naukowe oraz pracujące na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich.
Będzie istniała możliwość promocji własnej firmy, produkowanych wyrobów, nawiązania nowych kontaktów oraz sprzedaż własnych produktów.
W czasie trwania imprezy będzie prowadzona sprzedaż materiału szkółkarskiego
– użytkowego, ozdobnego, nasion kwiatów, specjalistycznych środków do produkcji ogrodniczej itp.
Wzorem lat ubiegłych oferujemy miejsca wystawiennicze w przepięknej scenerii pałacowo-parkowej. Proponujemy miejsca wystawowe w terenie otwartym (tereny zieleni i utwardzone).
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej informujemy, że w niedzielę, tj. 06.10.2019  będzie zorganizowany wyjazd autokarem z Dydni. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu i zgłoszenia pod numerem telefonu:  723 977 311
Serdecznie zapraszamy!

PZDR BRZOZÓW
Wioletta Wolanin-Nastał

giełda

0
0
0
s2sdefault