Главное содержание

wyprawka

Narodziny dziecka to zawsze ogromne emocje i wielka radość dla rodziny. To wydarzenie, które dla wielu osób zmienia sposób postrzegania świata, wyzwala pokłady ogromnej, bezwarunkowej miłości.
Jest to również radość dla lokalnej społeczności, która w ten sposób powiększa się i staje się pełniejsza. Właśnie dlatego, chcąc wyrazić radość z przyjścia na świat każdego nowego mieszkańca Gminy Dydnia, 1 stycznia 2020 roku ruszył gminny program Wyprawka dla Dydyńskiego Malucha „Witaj Słoneczko”. W ramach programu każdy nowonarodzony maluszek, którego rodzice od co najmniej 12 miesięcy mieszkają na terenie Gminy Dydnia, otrzyma powitalny prezent.

Wyprawka dla Dydyńskiego Malucha „Witaj Słoneczko” składa się z:
•    Kokonu z wyjmowanym materacykiem oraz miękkim, podwyższonym obszyciem zapewniającym dziecku poczucie komfortu i bezpieczeństwa;
•    Szumiącego misia „Szumisia”, czyli specjalnej maskotki generującej delikatne, uspokajające dźwięki;
•    Mięciutkiego, pluszowego kocyka.
Aby otrzymać wyprawkę rodzic musi w terminie do 3 miesięcy od daty urodzenia się dziecka złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Wzór wniosku oraz wymaganye oświadczenia znajdują się w załącznikach.

WARUNKI PRZYZNANIA „WYPRAWKI DLA DYDYŃSKIEGO MALUCHA”:
1.    Wyprawka przysługuje jednorazowo na każde dziecko urodzone po 1 stycznia 2020r.
2.    Wniosek o przyznanie wyprawki należy złożyć w ciągu 3 miesięcy od narodzin dziecka.
3.    Do wniosku o przyznanie „Wyprawki dla Dydyńskiego Malucha” należy dołączyć odpowiednio:
a.    odpis aktu urodzenia dziecka;
b.    dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się;
c.    dokument potwierdzający zameldowanie na terenie Gminy Dydnia przez okres co najmniej 12 miesięcy;
d.    oświadczenie o zamieszkiwaniu przez okres co najmniej 12 miesięcy na terenie Gminy Dydnia;
e.    oświadczenie o niezaleganiu z opłatami na rzecz gminy Dydnia na dzień złożenia wniosku.
4.    Wyprawka nie przysługuje, jeżeli dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie.
5.    Wniosek  o przyznanie „Wyprawki dla Dydyńskiego Malucha” należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dydni w pokoju nr 7.

Oświadczenie o zamieszkiwaniu

Oświadczenie o niezaleganiu z opłatami