Главное содержание

informacja

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Do 7 lipca wyborcy mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców poza miejscem stałego zamieszkania. Uwaga! Jeżeli jednak taki wniosek został złożony przed pierwszą turą wyborów, to z automatu przechodzi on także na drugą turę.
Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego - do 30 czerwca Do wtorku 30 czerwca można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Można to zrobić w Urzędzie Gminy w Dydni, Dydnia 224, 36-204 Dydnia - w biurze obsługi klienta  (7:15 – 15:15). Można to również zrobić on-line na portalu www.GOV.pl poprzez e-usługę "Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego dla osób głosujących w Polsce", ponieważ zgłoszenia przyjmowane są do godz. 23:59.

Jeśli w pierwszej turze, wyborca głosował korespondencyjnie – przed drugą turą nie musi składać kolejnego wniosku. Pakiet wyborczy dostanie na ten sam adres, na który dostał pakiet z pierwszej tury. Jeśli jednak w pierwszej turze głosował tradycyjnie, a w drugiej chciałby zagłosować korespondencyjnie, to musi dokonać zgłoszenia do 30 czerwca do 23:59.
Dopisanie do spisu wyborców - do 7 lipca
Wyborcy, którzy będą chcieli zagłosować w drugiej turze poza miejscem swojego stałego zamieszkania, bo na przykład będą przebywać na wakacjach, mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w danej gminie do 7 lipca. Jeżeli jednak taki wniosek został złożony przed pierwszą turą wyborów, to automatycznie przechodzi on także na drugą turę.
Wniosek można składać na dwa sposoby - osobiście w urzędzie gminy lub elektronicznie przez profil zaufany ePUAP.
Zaświadczenie o prawie do głosowania - do 10 lipca
Wyborca zmieniający miejsce pobytu po pierwszej turze a przed drugą może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców, nie później niż 10 lipca 2020 r. Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania, zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania.
Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę.
Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania może zostać złożony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Upoważnienie

Wniosek o wydanie zaświadczenia

0
0
0
s2sdefault