Главное содержание

szkoła

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

Pełni optymizmu i nadziei rozpoczynamy nowy rok szkolny. Po niemal półrocznej przerwie znów spotykacie się w szkołach. To chwila pełna emocji, radości i wzruszenia. Ale z drugiej strony może też obaw i niepewności, bo do końca nie wiemy jak ten rok będzie wyglądał.

Niech te doświadczenia minionego roku szkolnego pozwolą nam docenić wartość bycia razem, prawdziwej, nie wirtualnej, obecności drugiego człowieka. W dalszym ciągu musimy być ostrożni, ale bądźmy pełni nadziei, że będzie już tylko lepiej. Cieszmy się wspólnie spędzanym czasem, okazujmy sobie wzajemny szacunek i życzliwość, dbajmy o zdrowie własne i innych.

Od naszej wspólnej odpowiedzialności i troski o siebie nawzajem będzie zależało to jak potoczy się praca w tym roku szkolnym oraz to czy zakończymy go w czerwcu z uśmiechami na twarzach i satysfakcją w sercu. Podejdźmy do sprawy poważnie, przestrzegajmy zaleceń i wytycznych. Gdy ważą się losy naszego wspólnego dobra nie ma miejsca na przekorę.

W tym nowym roku szkolnym życzę Wam dużo pozytywnej energii, owocnej współpracy, wielu sukcesów na polu nauki, odkrywania własnych talentów i pasji. Walt Disney powiedział kiedyś „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Ta krótka myśl niesie w sobie bardzo wartościową lekcję. Miejcie marzenia i niech te marzenia będą dla Was motywacją do pracy. Będąc na początku jakiejś drogi, myślcie o celu, do którego zmierzacie, a dużo łatwiej będzie wam ten cel osiągnąć.

Z wyrazami szacunku,

Alicja Pocałuń