Главное содержание

Szanowni Państwo
Trwają prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dydnia na lata 2016-2025 oraz Gminnym Programem Rewitalizacji.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych będzie dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju naszej Gminy na kolejne lata w zakresie rozwiązywania problemów społecznych.
Opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji dotyczy aktualnych potrzeb w zakresie rewitalizacji problemowych obszarów gminy oraz oczekiwanych działań mających na celu ich ożywienie społeczno-gospodarcze. Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji.
Bardzo ważne są dla nas Państwa opinie o warunkach życia w Gminie. Opinie i uwagi uzyskane podczas spotkania konsultacyjnego posłużą do identyfikacji najważniejszych problemów i potrzeb oraz określenia celów priorytetowych dla naszej Gminy.
Konsultacje odbędą się 5 XI. 2015r. (czwartek) o godzinie 10.00 w sali narad Urzędu Gminy w Dydni na które serdecznie zapraszam.

Wójt Gminy Dydnia

Jerzy F. Adamski