Главное содержание

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 13:40 dnia 30.05.2016 do godz. 09:00 dnia 31.05.2016

Obszar: zlewnie Wisłoki, Sanu, Wisłoka (podkarpackie)

Przebieg: W związku z występującymi i w dalszym ciągu prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewniach Wisłoki, Sanu, Wisłoka, na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa oraz w zlewniach zurbanizowanych, prognozowane są wzrosty poziomu wody (lokalnie gwałtowne) w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa

0
0
0
s2sdefault