Hlavná obsah

W dniach 6-7 czerwca 2017 r odbyły się międzypowiatowe ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz jednostek współpracujących pod kryptonimem „Brzozów 2017”.

W dniu 6 czerwca br. przeprowadzono ćwiczenia sztabowe (aplikacyjnie) w remizie OSP Stara Wieś. Natomiast w dniu 7 czerwca br. od godziny 8.00 rozpoczęto ćwiczenia praktyczne, które  realizowano w formie 3 epizodów ćwiczebnych tj.:
Epizod I- Na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowości Blizne doszło do zderzenia autobusu wycieczkowego, przewożącego młodzież szkolną  z busem przewożącym pracowników budowlanych. W akcji ratowniczej brały udział jednostki: OSP Stra Wieś, Domaradz, Haczów,  Blizne, Jasienica Rosielna oraz jednostki z KP PSP z Brzozowa i powiatów sąsiednich.
Epizod II – Na przeprawie promowej na rzece San w miejscowości Krzemienna podczas wjazdu na prom rzeczny wskutek brawury  samochód osobowy wpadł do rzeki. W samochodzie został uwięziony kierowca.  W działaniu ratowniczym  brały udział: OSP Dydnia, Blizne wspomagane przez jednostki z PSP.
Epizod  III – W kompleksie leśnym Nadleśnictwa Dynów w okolicy zabytkowej cerkwi na wzgórzu Dębnik w miejscowości Ulucz, w  wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem  otwartym, doszło do jego zaprószenia. Wybuchł pożar, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Zagrożona jest cerkiew. W akcji gaśniczej udział brały jednostki: OSP Grabownica, Humniska, Jabłonka, Witryłów, Niebocko, Nozdrzec, Siedliska, Wesoła, Barycz, Domaradz Poręby oraz jednostki z PSP.