Hlavná obsah

30 czerwca 2017 roku w Urzędzie Gminy w Dydni odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów "Najlepsi z Najlepszych Młodego Europejczyka".
Na uroczystość wręczenia certyfikatów zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu – Gmina Raciechowice wraz z Panem Eugeniuszem Sokołem – nauczycielelem gry na trąbce.

Uroczystość została uświetniona występem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni.
Po występach uczniów Pani Bożena Chorążak – Dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku przedstawiła najważniejsze informacje przydatne młodym ludziom podczas wakacyjnego odpoczynku.
Następnie zostały wręczone certyfikaty przez Wójta Gminy Dydnia Jerzy F. Adamskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Szula.
Certyfikat mogą utrzymać uczniowie za:
- bardzo dobre wyniki kształcenia i wychowania - średnia ocen minimum 5,0; zachowanie wzorowe i szczególnie wyróżniającą działalność na rzecz szkoły, a przede wszystkim za:
- udział i osiągane wyniki w konkursach, olimpiadach i zawodach: przedmiotowych, sportowych, artystycznych na szczeblu: gminy, powiatu, rejonu, województwa i kraju,
- pracę w organizacjach szkolnych i pozaszkolnych
- tytuł laureata w konkursach artystycznych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Uzyskanie Certyfikatu było zarówno dla laureatów jak i rodziców miłym i wzruszającym przeżyciem oraz motywacją do dalszej pracy.

Laureaci Certyfikatu:

Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkoł w Dydni
1. Kamila Czerkies kl. III a – Jabłonka
2. Kamila Dmitrzak kl. III a – Jabłonka
3. Adam Fijałka kl. III a – Dydnia
4. Katarzyna Kot kl. III b – Temeszów
5. Karol Myćka kl. III a – Jabłonka
6. Aleksandra Pietryka kl. III a – Jabłonka
7. Dorota Pytlowana kl. III a – Temeszów
8. Adrian Szul kl. III a – Obarzym
9. Kinga Węgrzyńska kl. III b – Dydnia

Gimnazjum im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Zespole Szkół Publicznych  w Końskiem