Hlavná obsah

16 listopada w Zespole Szkół w Starej Wsi odbyły się powiatowe rozgrywki w unihokeju chłopców w kategorii szkół podstawowych. W rozgrywkach uczestniczyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Adrian Czubski, Dawid Mazur, Damian Myćka, Wiktor Pocałuń, Mikołaj Pytlowany, Jakub Rysz, Karol Woźniak, Albert Zubel i Franciszek Źrebiec.

W wyniku losowania jedenaście zespołów podzielono na trzy grupy, w ramach których rywalizacja odbywała się każdy z każdym. Nasza drużyna znalazła się w grupie z reprezentacjami szkół: SP Górki, SP2 Humniska i SP Dydnia. Pierwszy mecz rozegraliśmy z chłopcami z Humnisk, wygrywając go 6:0. Następne mecze z Dydnią i Górkami także zakończyły się naszym zwycięstwem, odpowiednio z wynikami 3:1 i 4:0. Dzięki trzem wygranym uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu w grupie i awansowaliśmy do rozgrywek półfinałowych.
W pierwszym półfinale drużyna z SP1 Golcowa zapewniła sobie awans wygrywając z chłopcami ze Starej Wsi. W drugim półfinale nasi zawodnicy zmierzyli się z zespołem z Dydni , który także wygrali. Mecz finałowy SP Niebocko – SP1 Golcowa był jednym z bardziej emocjonujących i zaciętych, obfitujący we wspaniałe akcje. Tutaj też byliśmy nie do pokonania i wygrywając ten mecz zdobyliśmy tytuł mistrza powiatu w unihokeju, zapewniając sobie także udział w rozgrywkach rejonowych.
Na ten sukces zapracowała cała drużyna, a wyróżnić należy Frania Źrebca strzelca 16 bramek, oraz bramkarza Wiktora Pocałuń, który tylko dwa razy wyjmował piłkę z bramki.
Chłopcom należą się duże podziękowania za godne reprezentowanie szkoły i życzenia dalszych sukcesów w rywalizacji rejonowej i w latach następnych.

P. Ruszel