Hlavná obsah

W dniu 15 lipca 2018 r. Gminę Dydnia odwiedził Wicemarszałek Sejmu RP prof. Ryszard Terlecki. Jednym z punktów jego wizyty były odwiedziny ŚDS w Krzywem, gdzie spotkał się z uczestnikami, ich rodzicami oraz kadrą Ośrodka.
W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Dankowska, Henryk Kozik - Przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego oraz Zdzisław Szmyd Pełnomocnik PiS na powiat brzozowski.

Gościły również władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Dydnia Jerzym F. Adamskim i przewodniczącym Rady Gminy Dydnia Piotrem Szulem,  oraz ośrodki z którymi  współpracujemy tj. GOPS w Dydni i ŚDS w Brzozowie. Obecni byli również Sołtys wsi Krzywe wraz z członkami rady sołeckiej.      Spotkanie rozpoczęła Pani Kierownik ŚDS Małgorzata Jamrugiewicz, która przedstawiła i powitała przybyłych gości. Następnie wszyscy obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczestników ŚDS, po którym głos zabrał Wójt Gminy Dydnia J. F. Adamski i Dyrektor M. Dankowska.
Na zakończenie spotkania głos zabrał Wicemarszałek prof. Ryszard Terlecki, który podkreślił potrzebę wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz wykazał uznanie dla inicjatywy jaką było utworzenie Ośrodka, zwrócił się do uczestników ŚDS, ich rodziców oraz pracowników, podziękował również za zaproszenie. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali rodzice dziękując za wsparcie i pomoc jaką daje im ŚDS w Krzywem.
Na pamiątkę spotkania Pan Wicemarszałek dokonał wpisu do Kroniki ŚDS oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Małgorzata Jamrugiewicz