Hlavná obsah

Zawarte zostało porozumienie o zakończeniu korzystania z dróg gminnych przez STALPROFIL S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej będącego wykonawcą gazociągu Strachocina – Hermanowice. W ramach niniejszego porozumienia STALPROFIL S.A zakończył korzystanie z dróg gminnych i zobowiązał się do przywrócenia dróg o nawierzchni żwirowej do stanu sprzed rozpoczęcia korzystania. Obecnie została naprawiona droga Końskie – Las, pozostałe drogi są w naprawie.

Natomiast wyceny sporządzone przez Gminę Dydnia uszkodzeń na drodze o nawierzchni asfaltowej Końskie – Mrzygłód zostały zaakceptowane na kwotę 46605,0zł. Za te środki finansowe firmy STALPROFIL S.A zostanie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa na zniszczonych odcinkach drogi oraz naprawione pobocza kruszywem kamiennym na całej długości drogi na terenie Gminy Dydnia, prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku na przełomie października i listopada.