Hlavná obsah

20 stycznia 2019 r. w sali dydyńskiego domu kultury, miało miejsce widowisko jasełkowe przygotowywane przez Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, rokrocznie wystawiane na zakończenie obchodów Bożego Narodzenia.
Pierwszą częścią widowiska były jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Zielona Szafa”, dziecięcej grupy tanecznej „Stokrotki”,  której choreografem jest Anna Wójcik oraz kapeli „Młoda Przepióreczka” pod kierownictwem Dariusza Klimowicza.

Wszyscy artyści doskonale odegrali swoje role, które odpowiednio zsynchronizowane z tańcami i przygrywkami kapeli ludowej zrobiły na zebranych widzach duże wrażenie.
Udział wzięli:
Aktorzy: Anna Pocałuń, Weronika Hocyk, Martyna Bluj, Dominika Pocałuń, Kaudia Fejdasz, Joanna Janowicz, Klaudia Tercha, Antonina Rzeszut, Tomasz Drozd, Izabela Futyma, Jakub Indyk, Milena Janowicz, Wiktoria  Rachwalska, Nikola Mazur, Angelika Mazur, Martyna Rzeszut, Piotr Wójtowicz, Mateusz Zarzyka, Wiktoria Adamska Tomasz Ryń, Lena Adamska, Hubert Janowicz, Leon Rzeszut.
Tancerki: Maja Kopija, Gabriela Czebieniak, Kornelia Dmitrzak, Daria Kot, Alicja Kot, Martyna Rachwalska, Izabela Frydryk, Kaja Czopor, Diana Piegdoń, Julia Żytka i Ewa Haduch.
Kapela: Filip Siwiecki, Gabriela Kułak, Natalia Sokołowska, Aleksandra Kondracka, Aleksandra Grudz, Julia Tympalska, Michalina Florczak, Klaudia Sąsiadek, Antoni Sabat, Kacper Kosztyła, Dawid Kułak, Maruisz Niziołek.
Szerokie i zacne grono mieszkańców gminy Dydnia oraz przyjezdnych gości, uświetnili przedstawiciele władz i  różnych instytucji z Panią Wójt Alicją Pocałuń na czele. Swą obecnością zaszczycili również Pani Sekretarz Edyta Kuczma, Pan Wicestarosta Jacek Adamski, Pan Adam Jajko – Członek Zarządu Powiatu, sołtys Dydni Pan Roman Janowicz, Pani Iwona Rachwalska - radna Gminy Dydnia, Pani Iwona Pocałuń Dyrektor Zespołu Szkół w Dydni, Pani Dorota Bluj Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Dydni, Pani Małgorzata Turopolska – emerytowana instruktor GOK-u, Pani Bogusława Krzywonos społeczny animator kultury, Pani Zofia Morajko - emerytowany Dyrektor SP w Dydni, Pani Gabriela Wojtowicz- Kierownik Stacji Opieki Caritas.
Piękny koncert w wykonaniu boliwijsko - polskiej rodzinnej grupy teatralnej ENTRE DOS AGUAS UN TEATRO z Obarzyma był kolejną częścią widowiska. Grupa w boliwijskich strojach ludowych przeniosła widownię w magiczny świat tamtejszej, egzotycznej kultury.
Tradycyjnie już od lat gokowskie jasełka kojarzone są z koncertem kolęd w wykonaniu orkiestry dętej. Orkiestra Dęta Gminy Dydnia pod batutą Pana Zygmunta Podulki udowodniła po raz kolejny, że kolędy i pastorałki w ich wykonaniu to wspaniała uczta dla ducha. Orkiestrze towarzyszyli wokaliści: Jakub Owoc, Weronika Nieznańska, Anna Rygiel, Naomi Achirico Zarzyka. Dowodem na to, że przedstawienie się podobało, były długie i gromkie brawa ze strony widowni. Scenarzystą i reżyserem widowiska była Aneta Rzeszut. Za nagłośnienie i oświetlenie odpowiadał Wojciech Wojnar.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie widowiska – a przede wszystkim występującym artystom, wszystkim pracownikom GOK-u, a także Tomaszowi Adamskiemu za fotorelację i Stanisławowi Cyparskiemu za dokumentację filmową widowiska. Podziękowania składamy również Pani Grażynie Fejdasz, która wsparła przedsięwzięcie rzeczowo, fundując składniki na poczęstunek dla aktorów i orkiestry, a Pani Wójt za cukierki.
Podczas przedstawienia zbierane były wolne datki z przeznaczeniem na wycieczkę i inne atrakcje dla występujących w jasełkach młodych artystów. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

(gokbpiw)

fot. T. Adamski