Hlavná obsah

Intensywne opady śniegu w przeciągu ostatnich tygodni spowodowały wyjątkowo trudną sytuację na drogach. W Gminie Dydnia zimowe utrzymanie dróg polega na działaniach mających na celu ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego, wywołanych czynnikami atmosferycznymi (gołoledź, intensywne opady śniegu, itp.) i obejmuje odśnieżanie oraz posypywanie mieszanką soli z piaskiem dróg, chodników.

W pierwszej kolejności odśnieżane są drogi gminne. Na drogach gminnych pracuje 3 maszyny do odśnieżania Zakładu Gospodarki Komunalnej, które przy tak obfitych  opadach przede wszystkim dbają o utrzymanie przejezdności. Dodatkowo część terenu Gminy Dydnia obsługuje maszyna należąca do przedsiębiorstwa Krusz-Bet. Odśnieżane są również chodniki przy drodze wojewódzkiej, place i parkingi. Prosimy o wyrozumiałość. Dla zobrazowania sytuacji przedstawiamy galerię fotografii z drogi przez Wolę Dydyńską.