Hlavná obsah

Święto Babci i Dziadka w szkole w Niebocku obchodzono bardzo uroczyście i - jak co roku- aż przez dwa dni.
22 stycznia swoje babcie i dziadków gościły w progach szkoły najmłodsze przedszkolaki, zaś 23 stycznia cieszyły się tą uroczystością dzieci szkolne.

Obydwa spotkania ubogacone były barwną częścią artystyczną, w której królował taniec, śpiew, wiersze i wesołe scenki teatralne, pokazujące, jak wielkim skarbem dla wnuków są babcie i dziadkowie. Dzieci bardzo się starały, aby przed licznie zebraną publicznością wypaść jak najlepiej. Każdy występ małych artystów nagradzany był serdecznymi brawami, bo „babcino- dziadkowa” widownia była bardzo życzliwa i ze wzruszeniem patrzyła na różnorodne popisy młodych wykonawców. W obydwu uroczystościach wzięła udział Pani Wójt Alicja Pocałuń oraz przedstawiciele Rady Gminy i Rady Rodziców. Zarówno Pani Wójt, jak i Dyrektor Szkoły Pani Bożena Chorążak złożyły szanownym Seniorom życzenia wielu szczęśliwych lat w zdrowiu, pogody ducha oraz zadowolenia z wnuków. Do życzeń dołączyły się też wnuczęta, obdarowując swoich dziadków prezentami i samodzielnie wykonanymi laurkami. Na koniec wszyscy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców spędzili kilka miłych chwil na wspólnych rozmowach i wspomnieniach.
Cała społeczność szkolna dziękuje Babciom i Dziadkom za ich obecność na obydwu uroczystościach, a także za ich bezgraniczną miłość, ciepło, dobre serce i życiową mądrość, jaką na co dzień okazują swoim wnuczętom.

J. R-Ż