Hlavná obsah

senior+

Gmina Dydnia w miesiącu styczniu 2019 roku przystąpiła do udziału w otwartym konkursie ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja w 2019 roku na najlepszy projekt polegający na wsparciu tworzenia placówek typu „Senior+”, w tym Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

W dniu 12 lutego 2019 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wyniki otwartego konkursu ofert. Wśród 664 ofert złożonych z całej Polski jest także oferta Gminy Dydnia, którą pozytywnie rozpatrzono i przyznano dofinansowanie na utworzenie Klubu „Senior+”. Dzięki środkom finansowym utworzona zostanie placówka, w której osoby starsze będą mogły spędzać czas korzystając z oferty kulturalnej lub z zajęć sportowych.
Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach programu rozbudowywana jest sieć Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”.
Więcej informacji oraz wyniki otwartego konkursu ofert w ramach Programu Senior+ Edycja 2019 na stronie www.senior.gov.pl