Hlavná obsah

Szanowni mieszkańcy Gminy Dydnia,
W imieniu swoim oraz P. Roberta Pieszczocha, Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale serdecznie zapraszam na konferencję „Uprawa winorośli na Ziemi Dydyńskiej szansą na rozwój”.
Celem konferencji jest przybliżenie tematyki uprawy winorośli oraz promocja turystyki enologicznej jako elementu budowania ekoinnowacyjnego potencjału Gminy Dydnia.

Bazą rozwojową Gminy Dydnia są zasoby i walory naturalne. Obecnie gmina ma charakter rolniczy. Użytki rolne zajmują ponad połowę, zaś lasy ok. 40 procent jej powierzchni. Przeważają grunty IV klasy - 64 procent oraz III klasy bonitacyjnej - 16 procent ogólnej powierzchni użytków rolnych. Niestety większość użytków rolnych leży odłogiem, ulegając procesowi zakrzaczenia i degradacji, a czynne rolnictwo przechodzi do historii. Szansą na odwrócenie negatywnych skutków zaniechania gospodarki rolnej może być uprawa winorośli i produkcja wina. Jestem przekonana, że tego typu działalność rolnicza może być realną szansą na poprawę jakości życia i ożywienie gospodarcze Gminy Dydnia.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji do uczestnictwa.
Rejestracja uczestników konferencji do dnia 18.02.2019r., pod nr tel. 13 430 81 21.

Alicja Pocałuń
Wójt Gminy Dydnia