Hlavná obsah

Dzień Matki

Wiele miłych i z serca płynących słów, wiele życzeń, piosenek i uścisków doświadczyły mamy uczniów Szkoły Podstawowej w Wydrnej.
27 maja 2019r. odbyło się szkolne święto z okazji Dnia Matki, które zaszczyciły swoją obecnością mamy i zaproszeni goście.
Wiele ciepłych słów skierowała do mam, obecna na uroczystości, Pani wójt Alicja Pocałuń oraz radna Gminy Dydnia Pani Iwona Rachwalska. Miło było gościć również tatusiów,  między innymi sołtysa wsi Pana Tomasza Krowiaka.

Po powitaniu zaproszonych gości, do głosu doszli mali artyści. Pięknie wyrecytowane wiersze napełniły serce każdej mamy wzruszeniem i radością. Wyśpiewane piosenki to wyraz miłości i podziękowania za trud opieki i wychowania. Niewątpliwie wiele uśmiechu na twarzach obecnych pojawiło się, gdy na scenę wmaszerowali mali żołnierze z piosenką na ustach „ Przyjedź mamo na przysięgę”. Wiele doznań artystycznych dostarczyli mali tancerze, którzy w ekspresyjnym układzie tanecznym zaprezentowali swój talent, emocje i pracowite  godziny prób. Na koniec wszystkie dzieci z życzeniami  i  gorącym uściskiem obdarowały swoje kochane mamy samodzielnie wykonanymi prezentami. Dzieci  otrzymały również podziękowania za piękną część artystyczną  w postaci słodkości od rodziców i zaproszonych gości.
Nad całością uroczystości czuwali nauczyciele, którzy przygotowali piękną dekorację, wzruszającą część słowno – muzyczną oraz kolorowe podarunki dla mam. Pyszny poczęstunek, przygotowany przez niezawodną Radę Rodziców  uświetnił naszą uroczystość.  Czas minął w miłej i przyjaznej atmosferze.
Uroczystość ta z pewnością zostanie na zawsze w pamięci zarówno mam jak i ich dzieci. Bo nie ma nic cenniejszego niż chwile spędzone z własnym dzieckiem. Miłość  mamy do dziecka jest bezwarunkowa,  nie trzeba jej zdobywać, nie trzeba o nią walczyć, nie trzeba na nią zasługiwać, ona po prostu jest.

H. Skawińska