Hlavná obsah

piknik

Pośród wszystkich krętych dróg
i licznych rozdroży świata
jest takie miejsce na ziemi
gdzie radość serce oplata.
Zawsze tam powracamy
spragnieni niewinnych wspomnień
czułości ojca,  dotyku matki
zapachu dziecięcych spojrzeń

2 czerwca b.r., w piękną, słoneczną, czerwcową niedzielę w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia został zorganizowany kolejny Piknik Rodzinny. Łączył trzy ważne uroczystości naszej społeczności szkolnej: Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Jak na prawdziwy piknik przystało było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe.

Na początku pani dyrektor przywitała wszystkich tekstem wiersza „Dom rodzinny”. Wśród zaproszonych gości byli pani Edyta Kuczma- sekretarz gminy, ksiądz proboszcz Bogusław Zajdel, radni Gminy Dydnia pani Iwona Rachwalska , pan Andrzej Pajęcki i  pan Robert Kulon, strażacy z OSP w Jabłonce, przedstawiciele Akcji Katolickiej z panią Zofią Kozłowską na czele, Rada Rodziców, której przewodniczy pani Ewa Dmitrzak.
Imprezę rozpoczęła część artystyczna przygotowana dla przybyłych rodziców. Były piękne piosenki, wiersze i tańce. Zaprezentowali się również laureaci Szkolnego Dnia Talentów. Na klarnecie zagrał Adam Stareńczak, na akordeonie Mariusz Niziołek, a na skrzypcach Aleksandra Kondracka. Ponadto Anna Bukład i Oliwia Kornaś przedstawiły widowiskowy układ gimnastyczny. Zdolności wokalne zaprezentowali: Kacper Leśniak, Zuzanna Kulon, Martyna Sokołowska i Wiktoria Pajęcka.
Strażacy z OSP w Jabłonce przeprowadzili dla dzieci mini zawody strażackie. Drużyny uczniowskie miały do pokonania slalom, zbudowanie linii ssawnej oraz uruchomienie syreny prądem wody. Wszystkie konkurencje, gorąco dopingowane, wywołały wiele emocji i radości.
Oblężenie przeżył wóz strażacki. Uczestnicy zawodów w nagrodę mogli przejechać się wozem bojowym i zapoznać się z jego wyposażeniem.
Dalszą część imprezy prowadziły animatorki, które przygotowały mnóstwo atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy.
Dla chętnych przygotowane były również rozgrywki sportowe.
Aby sił do zabawy nie brakowało, wszyscy częstowali się kiełbaskami z grilla oraz domowymi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców i panie z Akcji Katolickiej.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku.
Takie właśnie chwile spędzone razem z najbliższymi sprawiają, że umacnia się więź rodzinna, że bez względu na wiek czujemy się  potrzebni, ważni i kochani.
O domu można mówić i pisać zawsze ciepło. Wtedy ogarnia każdego rozrzewnienie, wspomnienie, łza, nutka nostalgii, uśmiech. Dom to nie tylko budynek, ale przede wszystkim miłość, ciepło, bezpieczeństwo, dobro, radość. To rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pola, lasy, ogród, zabawy –coś, do czego wraca się zawsze, nawet z najdalszych zakątków świata! To wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Chcemy aby nasz piknik do tych wspomnień należał.

Z.D.