Hlavná obsah

otwarcie

W piątek, 28 lutego 2020 r. odbyło się oficjalne otwarcie Żłobka Gminnego w Dydni. Przybyli goście zostali serdecznie przyjęci w przedszkolnych progach przez dyrektor przedszkola i żłobka Dorotę Bluj, wychowawców, rodziców oraz dzieci.

Ksiądz Robert Blama dokonał poświęcenia pomieszczeń żłobka oraz figury świętego Michała Archanioła, która ma stanąć na postumencie przed budynkiem żłobka. Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli poseł Adam Śnieżek, wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, dyrektor żłobka Dorota Bluj, ks. Andrzej Pilch, ks. Robert Blama oraz pani Justyna Seman, reprezentująca rodziców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wicestarosta brozowski Jacek Adamski, wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski, sekretarz Gminy Dydnia Edyta Kuczma, przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul, dyrektor GOKBPiW w Dydni Rafał Czopor, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolanta Bieda, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie nadkom. Joanna Kędra, kierownik posterunku Policji w Dydni asp. Albert Adam, asystentka senator Alicji Zając Iwona Trawińska, radni Rady Gminy Dydnia, kierownicy gminnych referatów i jednostek organizacyjnych. Wszyscy zaproszeni goście mieli szansę zwiedzić świeżo odremontowany budynek, obejrzeć zakupiony sprzęt i wyposażenie, a także poznać podopiecznych żłobka i panie wychowawczynie.
O wyjątkową, radosną atmosferę tego dnia zadbały przedszkolaki, które pod okiem swoich pań przygotowały dla gości wspaniały występ. Korzystając z okazji wójt Gminy Dydnia zaprezentowała uczestnikom uroczystości „Wyprawkę dla dydyńskiego malucha”, czyli prezent jaki od 1 stycznia 2020 roku otrzymają nowonarodzeni mieszkańcy Gminy Dydnia.
Żłobek gminny w Dydni powstał dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Maluch+. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 196 945 zł, w tym 157 945 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.