Hlavná obsah

Dożynki

W dniu 16 sierpnia 2020 r. mieszkańcy Niebocka świętowali parafialne dożynki. Zgodnie z tradycją, podczas uroczystej sumy podziękowali za tegoroczne plony oraz za trud pracy rolników.

Dziękczynną mszę świętą koncelebrowali ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła oraz ksiądz Michał Deryło. Przy ołtarzu stanął wieniec dożynkowy wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niebocku. W mszy uczestniczyła wójt gminy Alicja Pocałuń, radni Tomasz Żaczek, Paweł Kopczyk, Krzysztof Kopczyk sołtys wsi Maciej Dżoń, strażacy OSP Niebocko wraz z pocztem sztandarowym, a także Orkiestra Dęta Gminy Dydnia pod batutą kapelmistrza Zygmunta Podulki.

Mimo ograniczonych w tym roku możliwości świętowania dożynek, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołtys wsi Maciej Dżoń zadbali o zorganizowanie poczęstunku dla mieszkańców Niebocka oraz obecnych na mszy gości. Przed kościołem stanęły namioty z różnego rodzaju domowymi wypiekami, ciastami, pieczywem.