Hlavná obsah

Katyń

13 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia oddajemy cześć  Polakom zamordowanym wiosną 1940 r. przez sowietów w lesie katyńskim.

W tym roku mija 81. rocznica zbrodni. W Katyniu zginęło około 22 tysięcy Polaków - głównie oficerów, funkcjonariuszy policji, przedstawicieli polskiej inteligencji (lekarzy, prawników, nauczycieli, inżynierów, literatów, dziennikarzy, działaczy politycznych, urzędników, właścicieli ziemskich, księży).
Chcąc uhonorować pamięć o ofiarach, którzy zginęli w tak okrutny sposób z powodu swojej narodowości, Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul złożyli kwiaty oraz zapalili świece przy dębie katyńskim w Dydni oraz pod pomnikiem w Obarzymie.