Hlavná obsah

W dniu 19 lipca 2015 r. na stadionie sportowym w Niebocku, przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dydnia, w których wzięło udział:
•  9 drużyn w grupie A seniorów,
•  2 drużyna w grupie C kobiet
•  2 drużyny MDP dziewcząt,
•  2  drużyny MDP chłopców
oraz gościnnie dwie drużyny pożarnicze /męska i kobieca/ DHZ z Raslavic, które wykonały sztafetę oraz ćwiczenie bojowe wg. regulaminu obowiązującego w Słowacji.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach:
•  sztafeta 400 m dla MDP,
•  sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami dla grupy A,
•  rozwinięcie bojowe dla MDP,
•  ćwiczenia bojowego dla grupy A i C
Sportowa rywalizacja oraz gorący doping towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym w Niebocku. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Dydnia, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, Ochotnicza Straż Pożarna w Dydni oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Niebocku
Zmagania strażackie rozpoczęła zbiórka drużyn strażackich, uczestniczących w zawodach  i wspólny przemarsz na stadion. Komendant gminny ochrony przeciwpożarowej dh Czesław Serafin złożył wójtowi, a zarazem prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dydni druhowi Jerzemu F. Adamskiemu, raport gotowości drużyn ochotniczych straży pożarnych gminy Dydnia do przeprowadzenia  gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.
Zaproszonych gości, kibiców oraz zawodników powitał Jerzy F. Adamski, który powiedział m.in., że  zawody są sprawdzianem umiejętności nabytych w drodze szkoleń i ćwiczeń, życzył widzom i kibicom wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani Dorota Chilik - radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała  komisja sędziowska w składzie: bryg. Krzysztof Folta – przewodniczący, st. kpt. Jan Smoleń, st. kpt. Krzysztof Szerszeń, ogn. pchor. Dawid Nowak, dh Dariusz Niemiec, dh Tomasz Sarnicki, dh Robert Kustra, dh Stanisław Sochacki, dh Jacek Sowa.
Drużyna męska z Raslavic w biegu sztafetowym uzyskała czas 78 s, a w ćwiczeniu bojowym 41,4 s. Drużyna żeńska w ćwiczeniu bojowym uzyskała czas 32 s.
Wszystkim drużynom wręczono okolicznościowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup wyposażenia dla jednostek..
Zawody zostały przygotowane w sposób prawidłowy, przebiegły bez zakłóceń i rozegrane zostały zgodnie z postanowieniami regulaminu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Do komisji sędziowskiej wpłynął 1 protest, który rozpatrzono negatywnie. W czasie zawodów nikt nie uległ wypadkowi.

Kolejność miejsc w poszczególnych grupach

Stanisław Pytlowany

fot. S. Pytlowany