Hlavná obsah

Międzynarodowy Plener Malarski „W Kręgu Pogranicza” Łańcut – Jabłonka 2015 to cykliczne wydarzenie, które w tym roku odbyło się już po raz jedenasty w Jabłonce w Gminie Dydnia.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem wójta Gminy Dydnia Jerzego F. Adamskiego  oraz burmistrza Miasta Łańcuta, Stanisława Gwizdaka.
Plener trwał dwa tygodnie od 20 lipca do 1 sierpnia i był formą integracji artystycznej ludzi Pogranicza, pierwsza wystawa poplenerowa odbyła się w Dworze w Jabłonce w dniu 1 sierpnia 2015 r.
Natomiast podsumowaniem i zakończeniem tegorocznych warsztatów był uroczysty wernisaż zorganizowany 23 października w łańcuckim Maneżu.
Sztuka nie zna granic ani barier językowych dlatego w plenerze wzięło udział 24 artystów z Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. Plener odbywa się dzięki  zaangażowaniu i pomocy wielu osób i instytucji, m.in. władz Gminy Dydnia oraz Miasta Łańcuta, Stowarzyszenia „W Kręgu Pogranicza” czy „Galerii Marzenie” na czele z panią Marzeną Kowalską. To właśnie pod jej adresem płynęło najwięcej słów uznania i podziękowania za zorganizowanie wspaniałego pleneru.
Na wernisaż do Maneżu, oprócz kilku artystów biorących udział w warsztatach, przybyli przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Dydnia Jerzy Adamski, Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta Joanna Rupar, Radni Miasta Łańcuta Łańcuta, a także liczne grono przyjaciół i znajomych malarzy.