Hlavná obsah

Filip Siwiecki , uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni w klasie akordeonu pana mgr Krzysztofa Burego wziął udział w XXI Słupeckich Spotkaniach Muzycznych organizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty.

Konkurs odbywał się  w dniach 26 – 28 listopada w  Słupcy (woj. wielkopolskie) pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej, Starosty Powiatu Słupeckiego i Burmistrza Miasta Słupcy.
Konkurs podzielony był na 6 kategorii, Filip występował w kategorii II rywalizując z 26 akordeonistami z m. in. Poznania, Słupcy, Ostrowa Wlkp. Radomia, Torunia, Goleniowa i innych. Zmagania młodych adeptów gry na akordeonie oceniało wybitne jury:
prof. Teresa Adamowicz – Kaszuba – Akademia Muzyczna w Poznaniu
prof. Klaudiusz Baran  - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
mgr Artur Miedziński – Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu
Mimo dużej konkurencji, młody akordeonista rewelacyjnie zaprezentował swój program, czym zdobył uznanie komisji konkursowej, która przyznała mu tytuł LAUREATA XXI Słupeckich Spotkań Muzycznych! Dyplom za przygotowanie ucznia odebrał również pan Krzysztof Bury. Filipowi i Panu Krzysztofowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

E. Przystasz