Hlavná obsah

W sobotę 19 grudnia 2015 r. w Domu Ludowym w Temeszowie odbyło się spotkanie opłatkowe Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Gminy Dydnia. Uroczystemu spotkaniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dydni druh Jerzy F. Adamski – Wójt Gminy Dydnia.

W pierwszej części spotkania odznaczono strażaków ochotników złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa.
Po części oficjalnej uroczystą kolację wigilijną rozpoczęło odczytanie pisma świętego przez Iwonę Pocałuń Dyrektor Zespołu Szkół w Dydni oraz wspólna modlitwa za wszystkich obecnych na spotkaniu oraz tych których już zabrakło przy wspólnym stole. Następnie Wójt Gminy życzył przybyłym, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były czasem spędzonym w zdrowiu i radości oraz w rodzinnej atmosferze. Nie zapomniał również o podziękowaniach za rok pełen trudnej służby, życząc tym samym jak najmniej interwencji w nadchodzącym roku.
Świąteczne życzenia  wszystkim obecnym na spotkaniu złożyli również Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul oraz st. kap. Jacek Kędra z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
Podczas wspólnej kolacji strażacy wspominali mijający rok. Podniosła atmosfera, podzielenie się opłatkiem na pewno wzmacnia więzi, które w codziennej służbie strażaka są bardzo potrzebne, aby jeszcze lepiej wypełniać misję niesienia pomocy innym.