Hlavná obsah

24 stycznia w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie — uroczystość Babci i Dziadzia.

Przybyli Goście zostali na początku serdecznie powitani przez panią dyrektor Renatę Sieńczak. Oprócz babć i dziadków w spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski, oraz przedstawiciele Rady Gminy z Niebocka.
Po powitaniu rozpoczęła się część artystyczna. Najpierw, w tańcach ludowych, zaprezentowała się najmłodsza grupa zespołu „Kalina”. Potem wszystkie wnuczęta z klas początkowych zaprezentowały montaż słowno– muzyczny ukazujący ogromne znaczenie babci i dziadzia w życiu każdego dziecka. Do występu dzieci zostały przygotowane przez wszystkie panie wychowawczynie pracujące w klasach I-III (E. Hołówkę, A. Adamską, B. Dżoń, J. Rajtar-Żaczek, S. Zajdel). Miło było dostrzec na twarzach widzów wzruszenie i radość, a także dumę ze swoich wnucząt, które starały się z całych sił, aby wypaść przed swoimi babciami i dziadkami jak najlepiej. Na zakończenie występu, w pięknym tańcu, zaprezentowała się jeszcze „Kalina” średnia. Taniec wraz dziećmi przygotowali panowie choreografowie (T. Rożek i D. Klimowicz), przy wsparciu pań opiekujących się grupą (B. Ziółkoś-Florek i B. Dżoń).
Po części artystycznej życzenia dla babć i dziadków złożył jeszcze pan Wójt, a dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, laurki i kwiaty.
W zorganizowanie tego ważnego święta jak zwykle mocno zaangażowali się Rodzice naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy. Piękną dekorację, ubogacającą całokształt uroczystości, przygotowali państwo H. i P. Ruszlowie.
Będziemy mile wspominać to ważne dla wszystkich spotkanie i mamy nadzieję, że zobaczymy się ze wszystkimi znów za rok. Zgadzamy się bowiem ze słowami Johna Steinbecka, iż „Młode pokolenie wprawdzie jest filarem, ale właśnie starsze przęsłem”, dlatego tak bardzo jesteśmy sobie wszyscy nawzajem potrzebni i dlatego tak ważne jest, aby choć raz do roku w pełni świadomie docenić nasze kochane babcie i dziadków.

J.R.-Ż