Hlavná obsah

24 czerwca 2016 r. młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni uroczyście zakończyli rok szkolny 2015/16. W sali koncertowej zaprezentowali się uczniowie z wszystkich klas instrumentalnych.  Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości: Jerzego  F. Adamskiego – Wójta Gminy Dydnia, Piotra Szula – Przewodniczącego Rady Gminy, rodziców, nauczycieli oraz Przyjaciół szkoły, którzy przez cały rok wspierają młodzież i pomagają osiągać kolejne sukcesy.

Pani Dyrektor Elżbieta Przystasz  podsumowała rok szkolny. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Tytuł „Najlepszego Ucznia Roku” wraz z okolicznościową statuetką otrzymali:  Paulina Zubel, Klaudia Dobosz i  Filip Siwiecki, a tytuł „Najlepszego Absolwenta szkoły” i pamiątkowe statuetki otrzymali: Patrycja Nieznańska i  Adrian Szul.  Wyróżnienia oraz nagrody otrzymali uczniowie, którzy zdobyli 30 razy tytuł  laureata w 16  konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: Baracz Filip, Dobosz Klaudia, Duda Weronika, Gliściack Julia, Howorko Aleksandra, Kondracka Katarzyna, Krowiak Kamila, Kosztyła Kacper, Niziołek Mariusz Siwiecki Filip, Szul Adrian, Zubel Paulina.
Dyrektor szkoły  pogratulowała wszystkim uczniom, ich rodzicom i złożyła podziękowania pedagogom, którzy przygotowali Uczniów do konkursów: Brudek Lukrecja, Bury Krzysztof , Kopiec Paweł, Mazur Tomasz, Putrzyńska Maria, Putrzyński Tomasz, Śliwka Monika, Zubel Dorota oraz akompaniatorom: Łukaszowi Kotowi i Maciejowi Kanikule. Pani Dyrektor podkreśliła, że bez wielkiego zaangażowania pedagogów i rodziców sukcesy uczniów nie byłyby możliwe.
 Kolejnym ważnym osiągnięciem było zakończenie modernizacji i wyposażenie budynku, w którym od marca odbywają się zajęcia dydaktyczne. Tutaj wielkie słowa wdzięczności popłynęły na ręce Wójta Gminy Dydnia Pana Jerzego F. Adamskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Piotra Szula, którzy otrzymali symboliczne „muzyczne serca z piernika” z dedykacją „Wielki serce od serca dla wielkiego serca”. Okolicznościowe adresy z podziękowaniem otrzymali także przyjaciele i sponsorzy szkoły.
Na zakończenie słowa uznania i podziękowania za wkład włożony w rozwój szkoły pod adresem Dyrekcji i pracowników skierowali:  Wójt Gminy Dydnia i przedstawiciel Rady Rodziców.  Dyrektor Elżbieta Przystasz złożyła wakacyjne życzenia i oficjalnie zamknęła rok szkolny 2015/16.