Hlavná obsah

Od początku istnienia Gimnazjum nasza szkoła bierze udział w corocznej rywalizacji sportowej z gimnazjami z naszego powiatu.  O wyniku decydują zdobywane miejsca w sportach indywidualnych oraz drużynowych rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim przeliczane na punkty.

Ilość zdobytych punktów decyduje o miejscu wśród 26 gimnazjów biorących udział w tej rywalizacji. Nasze gimnazjum od początku działalności zawsze było w czołówce najlepszych.  W Ubiegłym roku 2014/2015 zajęliśmy miejsce drugie nieznacznie przegrywając z gimnazjum w Brzozowie. Tylko 8,5 punktów zdecydowało na 203 zdobytych  o naszym  2 miejscu. W tym roku zdobyliśmy 231,5 pkt. co też zapewniło nam drugą lokatę na szczeblu powiatu.  Na tak wysokie miejsce złożyło się między innymi zdobycie łącznie 17 medali  na zawodach powiatowych rejonowych i wojewódzkich: 7 tytułów mistrzów powiatu drużynowo i indywidualnie, 4 wicemistrzostwa ,  oraz 4 medale brązowe.  Zdobycie 2 miejsca w Piłce Siatkowej Dziewcząt na Zawodach Rejonowych, udział w półfinałach wojewódzkich oraz zdobycie mistrzostwa województwa podkarpackiego  w rzucie oszczepem przez  Anżeline Hawrylak. Ponadto nasze uczennice w tym roku ustanowiły 2 rekordy powiatu.  Anżelina Hawrylak w rzucie oszczepem oraz Karolina Wójcik w rzucie dyskiem.  Nasza młodzież bierze także udział w zawodach i turniejach nie objętych punktacją powiatową zajmując czołowe lokaty: Powiatowy w Turniej w Piłce Nożnej Coca-Cola Cup 2016 miejsce  1; Międzypowiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w  Dynowie  na szczeblu szkół  średnich i gimnazjów  - miejsce – 2 ( roku poprzednim roku  miejsce 1);Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Liceum Brzozowskim  -  miejsce 1.
Gratulujemy młodzieży wyników sportowych i wzorowej postawy na zawodach.