Hlavná obsah

W dniu 12 lipca 2016 r. podczas wizyty radnych Rady Gminy Niwiska oraz władz samorządowych w osobach pani wójt – Elżbiety Wróbel, pani zastępcy wójta – Jolanty Marut, pani skarbnik – Jolanty Łagowskiej podpisano w sali narad Urzędu Gminy w Dydni umowę o współpracy partnerskiej.

Przed podpisaniem umowy przewodniczący Rady Gminy Dydnia – Piotr Szul i Rady Gminy Niwiska – Robert Róg przedstawili informacje o swoich Gminach. Kulminacyjnym punktem było uroczyste podpisanie umowy o współpracy miedzy Gminą Dydnia, a gminą Niwiska podpisali wójt gminy Dydnia Jerzy F. Adamski oraz wójt gminy Niwiska Elżbieta Wróbel. Współpraca gmin będzie obejmowała m.in. wymianę doświadczeń w zakresie oświaty, kultury, sportu i turystyki wzajemne poznawanie historii, tradycji i obyczajów obydwu społeczności lokalnych, nawiązanie kontaktu i współpracy między instytucjami kultury, a także wspólne pozyskiwanie środków zewnętrznych.
Radni oraz władze samorządowe Gminy Niwiska wspólnie z przewodniczącymi Komisji Stałych Rady Gminy Dydnia oraz władzami samorządowymi udali się na objazd Gminy Dydnia by zobaczyć piękne krajobrazy i inwestycje, które udało się zrealizować.