Hlavná obsah

30 września 2016 roku przy budynku Urzędu Gminy w Dydni odbyły się konsultacje społeczne w ramach tworzenia „Mapy zagrożeń”. Policjanci z KPP Brzozów i Posterunku Policji w Dydni zbierali informacje i opinie mieszkańców na temat występowania miejsc zagrożeń.

Bardzo ważnym punktem konsultacji jest przedstawienie założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Jest to narzędzie, które pozwoli precyzyjnie wskazać skalę i rodzaj zagrożeń na danym terenie. Dlatego tak istotny przy tworzeniu mapy będzie kontakt ze społeczeństwem. Podczas konsultacji policjanci wysłuchają uwag mieszkańców, aby jak najlepiej określić, z jakimi problemami borykają się na co dzień. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą w przyszłości właściwie rozmieścić struktury terenowe policji oraz kierować siły i środki w miejsca, gdzie konieczne jest zwiększenie bezpieczeństwa.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
1. informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
2. informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.; w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
3. informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

0
0
0
s2sdefault