Hlavná obsah

Dzień Babci i Dziadzia
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce

Są obecne w naszym życiu szczególne osoby, które darują nam cząstkę siebie, a tak naprawdę cały swój świat. Tacy bywają nasi kochani Dziadkowie. Dlatego choć raz w roku chcemy im podziękować za to, że po prostu są. Ci zacni goście, Babcia i Dziadek, przybyli do naszej szkoły, w piękny zimowy dzień, 14 stycznia. Już w drzwiach wszystkich przybyłych witała Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak. Każde dziecko wypatrywało swoją Babcię i Dziadzia. Gdy już się to udało, na ich twarzach rozpromieniał uśmiech. Wnuczęta tak bardzo pragnęły pokazać, jak kochają swoich najbliższych.
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, pani dyrektor odczytała napisany przez wnuczęta list do swoich Babć i Dziadziów. Dzieci dziękują w nim za obecność Babci i Dziadzia w ich życiu. To właśnie Dziadkowie pomagają wyrosnąć im na szczęśliwego człowieka. Następnie mikrofon przejęła uczennica klasy VI, która w imieniu wszystkich dzieci powitała gości i zaprosiła na dalszą część uroczystości.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Wójta Jerzego F. Adamskiego, który złożył piękne życzenia Babciom i Dziadkom, a także radnych naszej miejscowości Pana Roberta Kulona i Pana Andrzeja Pajęckiego.
Na szkolnej scenie jako pierwsi wystąpili uczniowie klas IV-VI w jasełkach przygotowanych pod okiem, pani Zofii Pajęckiej oraz pani Ewy Cioban. Potem mogliśmy podziwiać najmłodszych artystóww krótkim przedstawieniu „Zima z Babcią i Dziadkiem”. Uczniowie klas I i II, wraz wychowawcą panią Regina Wójcik, przygotowali wiersze i piosenki dla Dziadków. Natomiast klasa III, pod opieką pani Joanny Kulon, rozbawiła wszystkich śmiesznymi skeczami poprzeplatanymi piosenkami. Z całości wystąpień uczniowskich – przedstawień, wierszy, piosenek- emanowały słowa podkreślające miłość, hojność, szczerość uczuć, którymi darzą Babcia i Dziadzio. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych  samodzielnie przez ich wnuczęta.
W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy i zaproszeni do wspólnej zabawy, którą poprowadził DJ Rufi. Nastał więc czas na chwile wspomnień i miłej pogawędki.
Zorganizowana uroczystość stała się wspaniałą okazją do nawiązania dialogu międzypokoleniowego, a zaprezentowana część artystyczna pozwoliła gościom na chwilę refleksji, tak przecież ważnej w dzisiejszym świecie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile.

Joanna Kulon