Hlavná obsah

Informacja

W dniu 21.05.2019 r. o godzinie 1800 w miejscowości Niewistka wystąpiło miejscowe zalanie drogi wojewódzkiej nr 835. Niezwłocznie udrożniono zatkany przepust i przywrócono przejezdność drogi.
W godzinach wieczornych stan wód na rzekach i potokach na terenie gminy znacznie się podwyższył. W stan gotowości postawione zostały jednostki OSP: Niewistka, Krzemienna, Krzywe, Jabłonka oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Dydni (koparko-ładowarka).
Sytuacja na rzece San była stabilna, prom kursował bez zakłóceń, woda utrzymywała się w korycie rzeki.
Na dzień 22.05.2019 r. stan wód na rzekach i potokach znacznie się obniżył, na chwilę obecną nie zgłoszono podtopień, strat materialnych w infrastrukturze drogowej oraz budowlanej.