Hlavná obsah

dofinansowanie

Gmina Dydnia uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie Żłobka Gminnego w Dydni, funkcjonującego w ramach programu MALUCH+ w kwocie 19 305 zł. W przeliczeniu na jedno dziecko dofinansowanie to wynosi 135 zł miesięcznie.

Kwota dofinansowania w przeliczeniu na jedno miejsce miesięcznie jest jednakowa dla wszystkich placówek jakie znalazły się na liście ofert zakwalifikowanych do dofinansowania (z wyjątkiem placówek przeznaczonych dla dzieci wymagających szczególnej opieki, dla których w uzasadnionych przypadkach dofinansowanie to było zwiększone). Dofinansowanie pochodzi z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch+” 2020 w module 2. Moduł 2 skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. W skali całego kraju na wsparcie tego modułu przeznaczono środki w wysokości 42 407 465 zł.