Hlavná obsah

Szanowni Państwo!
Gmina Dydnia przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji. Celem badania jest poznanie Państwa opinii na temat aktualnych potrzeb w zakresie rewitalizacji problemowych obszarów gminy oraz oczekiwanych działań mających na celu ich ożywienie społeczno-gospodarcze. Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji.

Obszar zdegradowany to obszar znajdujący się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym. Jest to obszar charakteryzujący się ponadto: problemami gospodarczymi (np. niski poziom przedsiębiorczości), środowiskowymi (np. zanieczyszczenie środowiska), przestrzenno-funkcjonalnymi (np. niewystarczające wyposażenie w infrastrukturę techniczną
i społeczną) i technicznymi (np. zły stan techniczny budynków).
Rewitalizacja jest długofalowym procesem, który prowadzony będzie na terenie Gminy Dydnia do 2020 roku. Przez to, że efekty programu rewitalizacji nie pojawiają się od razu, konieczne jest opracowanie długoletniego programu działań w tym zakresie, a Państwa udział w jego przygotowaniu jest bezcenny.

Wójt Gminy Dydnia
Jerzy Ferdynand Adamski

Ankieta na temat działań związanych z rewitalizacją

0
0
0
s2sdefault