Informacje przydatne dla zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej


17 lutego w sali narad Urzędu Gminy w Dydni odbyło się szkolenie skierowane przede wszystkim do osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Anna Ostrowska – przedstawiciel punktu konsultacyjnego Funduszy Europejskich zaprezentowała główne założenia obecnie opracowywanej strategii finansowej dla podmiotów gospodarczych oraz ekonomii społecznej. Najbliższy Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich znajduje się w Krośnie,  przy ul. Stanisława Staszica 20, czynny w dniach: pon. 7.30-18.00, wt.-pt. 7.30-15.30. Nr tel. do konsultantów:  798 771 192, 798 771 620, kontakt e-mailowy – zapytaj@podkarpackie.pl.

Zachęcała do zapoznania się z założeniami programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, konkurs został ogłoszony 7 lutego, a wnioski można składać od 21 lutego do 12 kwietnia br. Szczegółowe informacje, niezbędne formularze dostępne są pod linkiem:  http://bit.ly/3YUWcSC

Dla osób, które mają pomysł na prowadzenie firmy i zastanawiają się nad możliwością dofinansowania albo nie mają pomysłu, a chciałyby wprowadzić innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach, uruchomiono bezpłatną poradę, szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://bit.ly/3IExvEQ.

Justyna Kopera – kierownik Stowarzyszenia LGD „Ziemia Brzozowska” opowiedziała o aktualnie prowadzonych naborach wniosków dla osób zamierzających otworzyć swoją działalność. Zaprezentowała też zasady ubiegania się o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności i kryteria oceny. W ramach poddziałania  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego  przez społeczność objętego PROW 2014 -2020 zostały jeszcze środki do rozdysponowania pomiędzy osobami  zainteresowanymi założeniem działalności gospodarczej.  W ramach strategii na 2021-2027 dopiero rusza opracowywanie strategii i dokumentów.  Kierownik LGD Ziemia Brzozowska także zachęciła do kontaktu i zapewniła o wsparciu merytorycznym dla osób zainteresowanych. Siedziba mieści się w Brzozowie przy ul. Armii Krajowej 2, kontakt tel. 13 43 415 56, 782 019 186, fax: 13 43 415 56, e-mail: lgd@powiatbrzozow.pl, biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Wisienką na torcie był warsztat, podczas którego Gabriela Antczak przybliżyła strategię marketingową prowadzenia firmy. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem uczestników i co ciekawsze, każdy wyniósł coś interesującego dla siebie, nie tylko osoby prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność. Więcej informacji na stronie: Strategie Marketingowe – Gabriela Antczak.

W kolejnych miesiącach planowana jest kontynuacja spotkań w takiej właśnie formule, gdyż jak pokazało piątkowe spotkanie, otwiera ono nową perspektywę i wskazuje na ciekawe aspekty współpracy między podmiotami. Wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń podziękowała prelegentom i uczestnikom warsztatów, zachęcała do śledzenia informacji o planowanych spotkaniach. Warto przekazywać te informacje wszystkim, którzy mogą być zainteresowani podejmowanymi przez tut. urząd działaniami ukierunkowanymi na wsparcie przedsiębiorczości.

312