Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)


Już można składać wnioski o dofinansowanie “Ścieżki Smart”, pierwszego konkursu w ramach nowego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki FENG

Przedsiębiorstwa z sektora MŚP, zainteresowane udziałem w naborze, muszą uwzględnić w swoich wnioskach jeden z dwóch modułów obligatoryjnych:

  • moduł B+R,
  • moduł wdrożenie innowacji.

Oprócz nich do wyboru są moduły fakultatywne:

◾ infrastruktura B+R,

◾ cyfryzacja,

◾ zazielenianie przedsiębiorstw,

◾ kompetencje,

◾ internacjonalizacja.

W pierwszym naborze wnioski mogą składać indywidualne mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski ?? ?? ????????.

Zachęcamy przedsiębiorców do składania wniosków w ramach pierwszego naboru do „Ścieżki SMART”. Szczegółowe informacje dotyczące procesu aplikowania i zakresu projektów można znaleźć na stronie internetowej PARP. Do dyspozycji przedsiębiorców są konsultanci, którzy służą wsparciem oraz pomocą zarówno przy konsultowaniu pomysłów, jak i udzielaniu informacji na podstawie dokumentacji konkursowej. Liczymy, że udział w naborze, w którym na przedsiębiorców czeka 1 mld euro dofinansowania pozwoli wielu polskim firmom rozwinąć skrzydła i dynamicznie realizować innowacyjne projekty – Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dowiedz się więcej: https://www.parp.gov.pl/…/83852:potrzebujesz-funduszy…

Źródło PARP

Plakat

164