Ministerstwo Kultury

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Końskie otrzymało dofinansowanie z MKiDN na realizację zadania pn.: ,,Innowacje i tradycje – Dopracowanie infrastriuktury kultury Gminy Dydnia do potrzeb mieszkańców" w ramach programu Infrastruktura kultury w wysokości 185 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę Domu Ludowego w Końskiem w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu funkcjonlengo obiektu, służącego prowadzeniu działaności kulturalnej dla społeczności Gminy Dydnia.

kurs

Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach programu Edukacja Artystyczna na organizację I Mistrzowskich Kursów Instrumentów Dętych Dydnia 2020 w Szkole Muzycznej I stopnia w Dydni.

instrumenty

Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”. Środki zostaną przeznaczone na zakup instrumentów muzycznych, pomocy dydaktycznych i  wyposażenia dla Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni. Łączna wartość projektu wynosi 94 200 złotych, z czego 70 000 złotych pochodzi z dofinansowania.