Głównej zawartości

Głównym celem działania instytucji jest kultywowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Realizuje zadania w zakresie upowszechniania kultury i budowania życia kulturalnego. GOKBPiW stara się tworzyć możliwość korzystania z różnych form folkloru, rekreacji i wypoczynku, promocji gminy,  a w przypadku bibliotek rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy i nauki i rozwojowi kultury głównie czytelniczej, a w miejscowościach, w których nie ma placówek bibliotecznych ułatwienie czytelnikom wypożyczenia książek dzięki mobilnej bibliotece (Bibliobus).

gok

GOKBPiW proponuje wydarzenia, które sprzyjają integracji społeczeństwa zarówno przy dużych imprezach cyklicznych, plenerowych tj.: Międzynarodowy Festiwal Dzieci Gór i Dolin w Niebocku , Dni Gminy Dydnia, Dożynki, Święto Fajki w Grabówce, Turniej Wsi, Przegląd Kapel Podkarpacia w Obarzymie, jak i kameralne dla mniejszej widowni np.: Jasełka, Staropolskie Biesiady Ludowe, Dzień Kobiet.

W świetlicach GOKBPiW uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania taneczne, muzyczne, sportowe i plastyczne. W ostatnim czasie powstały dwa place zabaw dla dzieci w Dydni i w Witryłowie (Mini Smart Plac), które uatrakcyjniają dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Instytucja organizuje różnego rodzaju uroczystości i spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a w zakresie organizowania życia kulturalnego przeprowadza wiele konkursów plastycznych, muzycznych, przeglądów i turniejów zarówno dla dzieci, młodzieży jak i seniorów.  Wśród nich znajdą się tu: Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych, Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych, Mikołajkowe Debiuty, organizowane są zajęcia wakacyjne i na feriach, Turniej Wsi, Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Dydnia, Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy, Turniej Fifa, Zawody Wędkarskie.

GOKBPiW prowadzi działalność na wielu kierunkach kulturowych i ma na celu dotarcie do jak największej liczby odbiorców i zaangażowanie do aktywnej współpracy kulturowej, m.in. w aspekcie muzycznym (Młoda Przepióreczka, Orkiestra Dęta, zajęcia z rytmiki),  tanecznym (zespół taneczny Stokrotki, zespół taneczny Mażoretki, zajęcia z zumby), plastycznym (zajęcia wakacyjne i feryjne) i  teatralnym z amatorskim ruchem artystycznym ( Jasełka, Biesiada, Dzień Kobiet, Dożynki...).  Jest również zaangażowany w akcje charytatywne zarówno o charakterze lokalnym jak i na większą skalę  (WOŚP, Kinder-podziel się książką, akcje kiermaszowe).


0
0
0
s2sdefault