Głównej zawartości

Ten dokument zawiera przegląd funkcji ułatwień dostępu na tej stronie. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, prosimy o kontakt z nami.

UWAGA: Jeśli masz problem z odbiorem tej strony zalecamy przełączenie jej w Układ dla czytników.

Spis treści

Dostępność na tej stronie

Tą stronę internetową zaprojektowano w celu osiągnięcia możliwie wysokiego poziomu dostępności - w rozumieniu umożliwienia jak najszerszej grupie użytkowników, w tym użytkowników niepełnosprawnych, dostępu do informacji zawartych w tym serwisie internetowym.
Mając na uwadze powyższe zaprojektowaliśmy na stronie liczne udogodnienia i funkcje opisane szczegółowo poniżej.

Panel dostępności

Aby otworzyć panel dostępności, kliknij na przycisk umieszczony na górnej belce strony. Każda funkcja dostępności ma podręczny opis, który poinformuje cię do czego służy: umieść kursor myszy nad dowolnym przyciskiem, a zostanie wyświetlona podpowiedź.

Narzędzie zmiany rozmiaru czcionki

To użyteczne narzędzie służące do zmiany rozmiaru tekstu. Alternatywnie, można skorzystać z funkcji przybliżania w przeglądarce ( zazwyczaj klawisz "Ctrl" i "+" lub "-" ).

Przełączniki szerokości

Możesz wybrać szerokość układu najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Rodzaje układów

Możesz przeglądać tę stronę internetową w kilku trybach. Niektóre z nich mogą być przydatne dla niektórych grup użytkowników z różnymi dysfunkcjami poznawczymi lub osób niepełnosprawnych.

Układ standardowy

Podstawowy układ strony polecany dla większości użytkowników.

Przełącz na: Układ standardowy.

Układ dla czytników

Ten układ jest przeznaczony dla użytkowników korzystających z czytników ekranu lub nawigujących wyłącznie za pomocą klawiatury i manipulatorów. Wspiera również starsze przeglądarki..
W swoich podstawach ten układ jest kompatybilny z większością przeglądarek i nie zostanie uszkodzony przy oglądaniu z przestarzałej przeglądarki.
W trybie dla czytników każda strona jest podzielona na sekcje, a każda sekcja opisana tytułem, co powinno umożliwić nawigację po nagłówkach. Na górze każdej strony znajduje się menu nawigacyjne, w którym najważniejsze sekcje mają przypisane punkty nawigacyjne i skróty klawiaturowe.

Przełącz na: Układ dla czytników.

Wysoki kontrast

To układ polecany szczególnie dla użytkowników słabowidzących.
To układ o całkowicie poziomym położeniu wszystkich elementów: wszystkie sekcje i kolumny mają pełną szerokość. Taki układ, w połączeniu z brakiem efektów graficznych i zestawem dużych czcionek, pomaga użytkownikom o niskiej percepcji tekstu wyraźniej odczytać treść. W celu dalszej poprawy widoczności zastosowano również najwyższy możliwy kontrast koloru tła i tekstu.

Przełącz na układ: Wysoki kontrast.

Układy poprawiające czytelność

Użytkownik może zmieniać styl graficzny strony, aby zwiększyć czytelność treści.

Podwyższona czytelność

Ten tryb jest odpowiedni dla osób niedowidzących o lekkim stopniu dysfunkcji lub użytkowników niepełnosprawnych, którzy mają problemy natury poznawczej.
Wyraźnie eksponuje linki, odnośniki graficzne, przyciski, pola wejściowe, menu oraz oferuje bardziej kontrastowe zestawy tekstu, lepszą czytelność czcionek i zwiększoną wysokość linii czcionki.

Przełącz w tryb: Podwyższona czytelność.

Tryb podwyższonego kontrastu

Jest to tryb podobny do trybu "Podwyższona czytelność", jednak przeznaczony dla tabletów i urządzeń mobilnych: Dzięki stonowanej kolorystyce pozwala ograniczać szybkość wyczerpywania się baterii urządzenia.
Jest użyteczny dla osób niedowidzących o lekkim stopniu dysfunkcji gdyż oferuje podwyższony współczynnik kontrastu.

Przełącz w tryb: Podwyższona czytelność.

0
0
0
s2sdefault