“Aktywny Orlik” – zaproszenie do udziału w zajęciach sportowych


Zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe i grupy zorganizowane do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w zajęciach sportowych na boisku orlik w Jabłonce pod okiem instruktora.

Gmina Dydnia przystąpiła kolejny raz do programu Aktywna Szkoła, w ramach którego realizuje zadanie pn. „Aktywny Orlik”. Jest to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, zarządzany przez fundację „Orły Sportu”. Jego celem jest wykorzystanie przyszkolnej infrastruktury oraz zapewnienie profesjonalnej opieki trenerskiej, aktywizacja społeczności lokalnej, a przede wszystkim wsparcie aktywności fizycznej dzieci, młodzieży szkolnej i osób dorosłych.

W ramach projektu od maja do końca listopada przez 7 dni w tygodniu na boisku sportowym orlik w Jabłonce prowadzone są nieodpłatnie zajęcia sportowe. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą kontaktować się przez sekretariat szkoły podstawowej w Jabłonce pod nr tel. 13 430 34 12, zajęcia prowadzi Wiesław Sowa.

128