Apel! Szanowni Państwo!

pomoc ukrainie

W związku z bardzo trudną sytuacją na granicy w dalszym ciągu trwają zbiórki produktów przekazywanych na pomoc obywatelom ogarniętej wojną Ukrainy. Najpotrzebniejsze produkty to:

  • Koce, śpiwory, poduszki, materace, pościel, ręczniki.
  • Środki higieny np. mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów,  
  • Nowa bieliznę (dla dzieci i dorosłych),
  • Produkty dla dzieci np. produkty pielęgnacyjne, soczki, musy owocowe, batoniki, pluszaki,
  • Żywność z długim terminem przydatności do spożycia np. makaron, konserwy, sucharki.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie.

Wymienione wyżej produkty można przekazywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 do Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem (Krzywe 61). Zbiórki będą również organizowane przez jednostki OSP (informacje dotyczące zbiórek znajdują się na profilach jednostek w mediach społecznościowych).

Sytuacja naszych wschodnich sąsiadów, zarówno na granicy, jak i w kraju, jest bardzo poważna. Pilnie potrzebują pomocy.

Warunki pogodowe są bardzo trudne. Ludzie czekający na przekroczenie granicy stoją po kilkanaście, czasem kilkadziesiąt godzin w zimnie, pod gołym niebem. W ogromnej większości są to matki z małymi dziećmi i osoby starsze. Po przekroczeniu granicy trafiają do punktów recepcyjnych, w których otrzymują doraźną opiekę wolontariuszy, mogą zjeść posiłek przygotowany z przekazanych w darze produktów, ogrzać się. Na dzieci czekają zabawki, które w tym niezwykle trudnym doświadczeniu choć na chwilę przynoszą uśmiech.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i okazane dobro!

321