Wójt Gminy Dydnia – Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Na podstawie ustawa z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 roku (Dz. U. z 26 marca 2010 r., Nr 47, poz. 277) ogłasza się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie gminy Dydnia.

Kandydat na rachmistrza spisowego winien spełniać następujące warunki:

• biegła znajomość języka polskiego,
  • ukończony 18 rok życia,
  • niekaralność,
  • dyspozycyjność (nie wskazane jest aby rachmistrzami były osoby zatrudnione na pełny etat),
  • wykształcenie średnie lub wyższe,
  • znajomość obsługi komputera i funkcjonowania usługi GPS,
  • umiejętność korzystania z map cyfrowych,
  • komunikatywność i umiejętności interpersonalne,
  • obowiązkowość, rzetelność, staranność oraz umiejętność organizacji własnej pracy,
  • zamieszkanie na terenie Gminy Dydnia

Dodatkowo wskazane jest aby kandydaci na rachmistrzów byli zaznajomieni z tematyką spisu.

Oferta kandydata na rachmistrza spisowego powinna zawierać:

1. Zgłoszenie swojej kandydatury z podaniem:
- imienia i nazwiska
- adresu zamieszkania
- telefon, adres e-mail
- data urodzenia
- miejsce zatrudnienia – nazwa i adres zakładu pracy
- w przypadku pobierania renty lub emerytury – numer emerytury lub renty
- w przypadku braku pracy – określenie bezrobotny,
2. dokument poświadczający wykształcenie,
3. oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
4. oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie (w tym przestępstwa skarbowe),
5. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.

Kandydat na rachmistrza spisowego musi przejść szkolenie, uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu oraz złożyć przyrzeczenie.

Dyspozycyjność rachmistrzów:

1.    5 styczeń – 25 luty 2011 r. - szkolenie rachmistrzów

2.    1 – 17 marca 2011 r. - obchód przedspisowy,

3.    6 - 7 kwietnia - odprawa przedspisowa,

4.    1 kwietnia – 30 czerwca 2011 r. - spis powszechny.

Rachmistrze spisowi w trakcie szkolenia i na czas prowadzenia prac spisowych zostaną wyposażeni w urządzenia typu hand–held. Odpowiedzialność rachmistrzów za powierzony sprzęt ustalona została według odrębnych zasad.

Rachmistrz spisowy przed rozpoczęciem spisywania zostanie pouczony o obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej.

Oferty należy składać w terminie do 20 grudnia 2010 r. w dniach i godzinach pracy  Urzędu Gminy w Dydni, w sekretariacie pok. Nr 102 lub przesłać pocztą.