Dzień Mamy Taty i Dziecka w przedszkolu w Niebocku


My rodzinkę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy. I choć czasem czas nas goni, my jak palce jednej dłoni.

2 czerwca na rodziców dzieci z Przedszkola Samorządowego w Niebocku czekała nie lada niespodzianka. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowały programy artystyczne. Podczas występów przedszkolacy zaprezentowali tańce, scenki obyczajowe, piosenki oraz złożyli życzenia rodzicom z okazji ich święta. Było tak zabawnie, jak i wzruszająco, bowiem z przymrużeniem oka dzieci pokazały codzienne życie rodzinne, wyzwania, jakie stoją przed mamami i tatusiami. Wiadomo, że na co dzień tych problemów, z którymi mierzą się rodziny jest sporo. Dlatego takie wydarzenia, jak wspólne świętowanie Dnia Rodziny pozwala na zdystansowanie się do codzienności i daje moc radości. Dzieci dały z siebie wszystko, by wypaść przed rodzicami najlepiej jak potrafią. Energia przedszkolaków i jej okiełznanie to spore wyzwanie dla opiekunek, które dokładają wszelkich starań, by zapanować nad całą grupą i całokształtem występu. Za zaangażowanie w przygotowania uroczystości wychowawcom, dyrekcji szkoły i rodzicom podziękowała wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń. Podkreśliła rolę rodziny i rodziców w tych niełatwych czasach, w jakich przyszło dziś wychowywać dzieci i młodzież. Wyzwania zawsze stały przed mamami i ojcami wychowującymi swoje potomstwo. Każdy czas ma swoje prawa i choć teoretycznie teraz nam powinno być trochę łatwiej materialnie, to jednak wymagania naszej epoki i sprostanie oczekiwaniom współczesnego pędzącego świata nie należy do najłatwiejszych. Wiedzą o tym mamy, które muszą pogodzić życie rodzinne z zawodowym, ojcowie, którzy dbają, by dzieci zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mogły uczestniczyć w zajęciach: sportowych, karate, tańca, w szkole muzycznej, teatralnych i innych. Za to wszystko należą się Wam drodzy rodzice wyrazy uznania, podziękowania i szacunku. My, samorządowcy w miarę możliwości staramy się Was wspierać w tych działaniach. Za przybycie rodzicom i piękne występy podziękowała również dyrektor Zespołu Szkół Beata Dżoń, na uroczystości obecny był sołtys Niebocka Maciej Dżoń. Na koniec dzieci wpadały w ramiona swoim rodzicom, składały życzenia i wręczały drobne upominki. Nie ma chyba milszej nagrody dla trudu rodzica niż uśmiech dziecka.

114