Festyn Rodzinny w Jabłonce

festyn

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie, 12 czerwca 2022r., dzieci, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce mogli się wreszcie spotkać na Festynie Rodzinnym, który odbył się na boisku „Orlik”.

Jak przystało na nowy początek – pogoda nie zawiodła i słońce od rana zachęcało do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dopisali również główni uczestnicy – dzieci z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, którzy chętnie przybyli na rodzinne świętowanie.

Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły – Pani Zuzanna Dmitrzak witając wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości – Wójta Gminy Dydnia – Panią Alicję Pocałuń, Sekretarz Gminy – Edytę Kuczmę oraz radnych z Wydrnej i Jabłonki – Panią Iwonę Rachwalską i Panów: Roberta Kulona i Andrzeja Pajęckiego.

Następnie Pani Joanna Kulon – prowadząca całą uroczystość, zaprosiła zebranych do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów klas „0” – 3. Dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz tańcząc z sercami, a także z kwiatami.

W dalszej części zaprezentowali swoje umiejętności laureaci Szkolnego Konkursu Talentów: śpiew: Adrianna Jatczyszyn, Zuzanna Kulon, Anastazja Tymińska, taniec: Jakub Kaszowski, gimnastyka artystyczna: Zuzanna Bukład.

Ciekawym punktem festynu był pokaz karate przygotowany przez członków UKS Karate Kyokushin „Byakko” Dydnia. Mogliśmy podziwiać młodych karateków oraz doświadczonych instruktorów, tj. sensei. To było wspaniałe widowisko!

Ważną częścią naszej imprezy byli również druhowie z OSP w Jabłonce. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przymierzyć część umundurowania, spróbować swoich sił w posługiwaniu się wężem strażackim, sprawdzić, jak wygląda świat przez narko- lub alkogogle, czy też obejrzeć, co kryje w sobie wóz strażacki.

Ponadto druhowie pilnowali także, by kiełbaski na grillu były dobrze wysmażone.

Po zakończonych pokazach, pałeczkę przejęły animatorki „Zakręcone Animacje Nakręcają Akcje”. I wtedy zaczęła się prawdziwa zabawa! Były tańce przy muzyce, konkurencje rodzinne np. przeciąganie liny, zabawy z piłeczkami, wodą, chustą animacyjną, duże bańki mydlane i malowanie twarzy.

A chętni mogli sobie nawet zrobić zdjęcie z Myszką Miki.

Po wspólnej zabawie, nastąpił czas na sportowe rozgrywki – mecze sędziował Pan Wiesław Sowa.

Podczas festynu nie zabrakło także poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców i Akcję Katolicką.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego festynu rodzinnego. W tym miejscu słowa podziękowań kierujemy do dyrektora GOKBPiW w Dydni – Pana Rafała Czopora za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz rozkładanych namiotów.

To był bardzo udany dzień!

E.C.

943