Gminne Jasełka Bożonarodzeniowe


W dniu 8 stycznia 2023r. w Sali Widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dydni odbyły się gminne Jasełka Bożonarodzeniowe, a następnie koncert kolęd uczniów Vocal-House Studio.

Na początku tego wydarzenia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni – pan Rafał Czopor zachęcił do obejrzenia Jasełek, natomiast Wójt Gminy Dydnia – pani Alicja Pocałuń przywitała zgromadzoną widownię oraz złożyła życzenia noworoczne.

Wstępem do inscenizacji był niezwykły taniec „Skrzydła aniołów” w wykonaniu Mażoretek (Alicja Kot, Anna Bukład, Anna Siedlecka, Emilia Sokołowska, Oliwia Kornaś, Zuzanna Bukład, Izabela Frydryk, Maja Kornaś) –  grupy działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni. 

Następnie odbyła się dalsza część widowiska, która przedstawiała cud Narodzin Jezusa w stajence. W wystawianych Jasełkach Bożonarodzeniowych nie zabrakło: poszukiwania noclegu przez Maryję i Józefa, przybycia pasterzy do nowonarodzonego Dzieciątka, pochodu trzech Mędrców, gwiazdy wskazującej im drogę do Betlejem. Pojawiły się również motywy polskiej tradycji tych Świąt: ubieranie choinki, przygotowanie pustego miejsca przy stole Wigilijnym.

W przedstawieniu wzięły udział : Natalia Sokołowska, Daniel Wójcik, Nikola Piskorowska, Lena Adamska, Anna Siedlecka, Emilia Sokołowska, Lena Leszczyk, Zofia Stabryła, Milena Janowicz, Weronika Adamska, Martyna Kopiczak, Lena Kocaj, Zauzanna Kłodowska, Adam Ptak, Franciszek Rosolski, Leon Ptak, Julia Stadnik, Hubert Janowicz, Gabriel Kopiczak. Wspaniała gra aktorska wymienionych dzieci i młodzieży, a także piękna scenografia sprawiły, że widowisko zyskało wielką aprobatę  zgromadzonej publiczności. Całość przedstawienia Jasełkowego odbyła się pod okiem instruktor GOK w Dydni – pani Anny Wójcik.

Po przedstawieniu odbył się koncert uczniów Vocal-House Studio. Każdy z występujących artystów (Marcel Seman, Zuzanna Kulon, Michalina Klimowicz, Adrianna Jatczyszyn, Patrycja Jaśkiewicz, Lena Adamska, Julia Kornaś, Wiktoria Adamska) pokazał swój niezwykły talent wokalny. Cały koncert poprowadziła właścicielka tego Studia – pani Martyna Malawska-Baran.

Widowisko jasełkowe oraz koncert odniosły sukces. Mieszkańcy naszej gminy mieli okazję doznać wyjątkowych emocji i wrażeń artystycznych.

fot. Tomasz Adamski

519