I EkoBieg w Dolinie Sanu – Ulucz 2021

Ekobieg

1 sierpnia 2021 r w Uluczu odbył się I Ekobieg w Dolinie Sanu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminę Dydnia, Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, Klub Biegacza w Dydni przy współpracy z Gminą Sanok.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w Uluczu 115 miłośników biegania z całej Polski m.in. Podkarpacia, Małopolski, Śląska, Mazowsza. W inauguracji wydarzenia udział wzięli Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Zastępca Wójta Gminy Sanok Paweł Wdowiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni Rafał Czopor, założycielka Klubu Biegacza w Dydni Anna Żak.

Trasa biegła od Ulucza wzdłuż Sanu, poprzez Dobrą, Hłomczę, Łodzinę, Witryłów, a po przeprawieniu się przez pieszą kładkę powracała do Ulucza. Łącznie 15 kilometrów. Na ostatnim odcinku trasy w Uluczu na uczestników biegu czekało spore wyzwanie – musieli przeprawić się przez bardzo strome wzgórze Dębnik, na którego szczycie znajduje się najcenniejszy zabytek gminy Dydnia – greckokatolicka cerkiew z 1659 roku. Wszystkim uczestnikom udało się ukończyć bieg.

Pierwszy do mety dobiegł Damian Dziewiński z czasem 57:33, drugi był Maciej Kiper (58:00), natomiast trzeci Michał Gazdowicz (59:51). Spośród kobiet najlepszy czas osiągnęła Agnieszka Bodzioch (1:10:20), druga na mecie była Aneta Toczek (1:11:48), natomiast trzecia Joanna Tereszkiewicz (1:13:00).

Elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma Timekeeper z Ropczyc. Pełna tabela wyników znajduje się pod linkiem: https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/Wyniki-11.pdf?fbclid=IwAR1lMmzWs-1glaaV41U7hQ8H90im8wCcBLpPXg-2O3b6mty-XqgdlVR5RTA

Bieg został zrealizowany dzięki wsparciu: Projekt PODIUM, YO4U, Sylveco, Serowarnia Karpacka Pasja Sera, Firma DREWKOT, Bodymax, PBS Mrówka, Pizzeria Francesca, JAVA Naturalna Woda Mineralna, Gran-Pik Liwocz.

Statuetki dla zdobywców drugich i trzecich miejsc wykonali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem.

Organizację wydarzenia dofinansowano ze środków Budżetu Gminy Dydnia.

Podczas wydarzenia odbyła się charytatywna zbiórka nakrętek na rzecz leczenia serduszka Poli, małej mieszkanki Gminy Dydnia, w ramach akcji „Pola. Nasze małe wielkie serce.” Zbiórka nakrętek na ten cel odbywa się obecnie również przy Urzędzie Gminy w Dydni – w metalowym serduszku na nakrętki ustawionym przy wejściu głównym do urzędu.

Relacja z EkoBiegu na stronie Gminy Sanok: https://gminasanok.pl/i-ekobieg-w-dolinie-sanu-za-nami/

Oficjalny profil Ekobiegu na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/category/Sports-Event/EkoBieg-w-Dolinie-Sanu-104318525045828/

Relacja z wydarzenia na portalu Brzozowiana: https://brzozowiana.pl/dydnia/item/6183-ulucz-i-eko-bieg-w-dolinie-sanu-cz-i.html

1143