II Mistrzowskie Kursy Instrumentów Dętych – Dydnia 2022

Flaga i godło

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Ministerstwo

Nazwa zadania: II Mistrzowskie Kursy Instrumentów Dętych „Dydnia 2022”

Dofinansowanie: 35 000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 54 000,00 zł

Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie w wysokości 35 000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Artystyczna na organizację II Mistrzowskich Kursów Instrumentów Dętych „Dydnia 2022”, które odbędą się w dniach: 24 – 27 listopada 2022 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Dydni.

II Mistrzowskie Kursy Instrumentów Dętych „Dydnia 2022” to kompleksowy projekt muzyczny, którego głównym celem jest podnoszenie poziomu polskiej edukacji artystycznej. Podczas kursów odbędą się lekcje mistrzowskie, wykłady, koncerty, wystawy instrumentów oraz zajęcia z fizjoterapeutą. Kursy adresowane są do uczniów i studentów specjalizujących się w grze na flecie, klarnecie, trąbce, saksofonie oraz zespołów kameralnych. Celem Kursów jest promocja młodych adeptów wśród szerokiej publiczności. To przykład udanej kulturalnej inicjatywy, gdzie dzieci i młodzież mają bezpośredni kontakt z najwyższej klasy muzykami, pedagogami-autorytetami polskimi i zagranicznymi.

197