Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w II okresie 2022r.

informacja

Wójt Gminy Dydnia informuje producentów rolnych, że z dniem 01 sierpnia 2022 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski należy składać w okresie od 01 sierpnia 2022 r.  do 31 sierpnia 2022 r.

Do wniosku należy dołączyć:

1. faktury potwierdzające zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej lub ich kopie z okresu od  01 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. wraz z ich zestawieniem,
  2. w przypadku: dzierżawy, użytkowania, innej formy posiadania użytków rolnych należy złożyć oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej z art. 233 Kodeksu karnego,
  3. w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła należy dołączyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła w 2021r. Jeżeli taki dokument został złożony przy wniosku w I okresie (luty 2022 r.) nie trzeba go przedkładać w II okresie.
  4. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie inną niż pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (zwrot podatku akcyzowego jest formą pomocy publicznej)
  5. klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w sprawach związanych ze zwrotem podatku akcyzowego (RODO)

Druk wniosku oraz załączników można pobrać w Urzędzie Gminy Dydnia  lub ze strony internetowej urzędu.

Wójt Gminy Dydnia

/-/  Alicja Pocałuń

1. Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wynosi w 2022 r. 1,00 zł na 1 litr oleju.
  2. Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych w 2022 r. wynosi 110,00 zł.
  3. Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 dużą jednostkę przeliczeniową bydła wynosi 40,00 zł.