Informacja Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie

flaga ukrainy

Województwo Podkarpackie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, w ramach współpracy z Wojewodą Podkarpackim, prowadzi magazyn, punkt zbiórki pomocy humanitarnej dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Punkt czynny jest codziennie w godzinach 8-18 oraz w soboty od 10 do 18 w siedzibie ROPS w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 9, gdzie przyjmujemy pomoc rzeczową. Pomoc przekazywana jest dla uchodźców na granicę lub bezpośrednio na stronę ukraińską m.in. do obwodu lwowskiego, Kijowa, Charkowa oraz innych miejsc na Ukrainie, potrzeby są ogromne. W związku z powyższym zwracam się zwracam się do Państwa z apelem o przekazywanie pomocy za pośrednictwem naszego punktu i dostarczania do ROPS pomocy rzeczowej z terenu Państwa gmin i miejscowości. (W razie potrzeb możemy zebraną u Państwa pomoc przewieźć do naszego magazynu własnym transportem).

Na chwilę obecną potrzebna jest:

  1. Żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, żywność instant, żywność dla dzieci.
  2. Artykuły medyczne: tylko te, które są kupowane bez recepty i mogą być przechowywane w temperaturze do 26 stopni C (np. witaminy, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie); środki opatrunkowe: zwłaszcza na zranienia i oparzenia, koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe.
  3. Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki, pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, pampersy dla dorosłych, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, proszki do prania.
  4. Poza tym: śpiwory, materace, karimaty, nowa bielizna dla dorosłych i dzieci, płaszcze przeciwdeszczowe, nowe komplety pościeli, prześcieradła, ręczniki papierowe, jednorazowe zestawy naczyń, łóżka składane.

W razie pytań proszę o kontakt z pracownikami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Panią Aleksandrą Rozmus tel. 575 857 331 lub Panią Barbarą Krawczyk tel. 574 725 206.

444